Ledigt jobb: Städare/Lokalvårdare
- Jobb
- Lokalvårdare till Atlas Copco Tierp – Extra & Tillträde Snabbast
Lokalvårdare till Atlas Copco Tierp – Extra & Tillträde Snabbast
Compass Group ABUppsala län, Tierp
Tidigare erfarenhet är önskad
57 dagar kvar
att ansöka till jobbet
Extra vid behov. Tillträde: Så snart som möjligt.
Vem söker vi?
Vi söker en positiv, engagerad och flexibel lokalvårdare till vårt team, där serviceanda, samarbete och resultat står i fokus. Vi erbjuder ett viktigt arbete som bidrar till ökad trivsel hos våra kunder. Genom att leverera hög kvalitet säkerställer vi hög kundnöjdhet. Att du är flexibel och gillar variation ser vi som en självklarhet, då vårt dagliga arbete kan förändras och nya uppdrag kan komma med kort varsel.
I tjänsten ingår bland annat städning av kontor, trapphus och entréplan, tömning av kontorsavfall, fönsterputs samt rengöring av städvagnar och skurmaskiner. Tidigare erfarenhet av lokalvård och körkort är önskvärt, men inte ett krav.
Om Enhet Atlas Copco Tierp
På vår enhet Atlas Copco Tierp, belägen mellan Gävle och Uppsala, är vi fem medarbetare som tillsammans håller Atlas Copcos lokaler rena och fräscha. Vi arbetar både självständigt och i grupp. Det är viktigt att du är lyhörd för kundens behov. Arbetstiderna ligger mellan 06:00 och 15:00 beroende på vilket område du arbetar i för dagen.
Eftersom vi arbetar i en fabriksmiljö och är måna om varandras hälsa och säkerhet, måste du genomgå deras säkerhetsprotokoll.
Vem är du?
- Du är över 18 år.
- Krav för tjänsten är att du har SRY-yrkesbevis eller liknande utbildning (t.ex. PRYL eller motsvarande).
- Du har erfarenhet av arbete inom professionell städning.
- Erfarenhet av golvvård är meriterande.
- Du tar ansvar för att hålla en hög servicenivå genom hela dagen med din positivitet.
- God service är viktigt för dig; ett leende och ögonkontakt är en självklarhet.
- Du ser din betydelse för nöjda kunder, är positiv, stresstålig och har lätt för att samarbeta och kommunicera.
- Du kan ta egna initiativ och är flexibel i din yrkesroll.
- Du tycker om att planera och strukturera ditt arbete för maximal effektivitet.
- Du talar svenska.
Om Compass Group
Vi är en del av Compass Group, en världsledande leverantör inom mat, dryck och supportservice. Globalt har vi över 500 000 kollegor. I Sverige har vi cirka 450 verksamheter runt om i landet, vilket ger fantastiska utvecklingsmöjligheter. Vi erbjuder förmåner genom kollektivavtal såsom årlig löneökning, försäkringar och tjänstepension.
Compass Group i Sverige omsätter cirka 3 miljarder kronor och drivs under varumärken som Food & Co, Marketplace, Medirest, Amica, Chartwells, Levy Restaurants, UNISON, Eurest och fler. Compass Group Sverige är en del av koncernen Compass Group PLC, som globalt omsätter 250 miljarder SEK (2022). Våra kunder är företag, arenor, universitet, skolor, vård och omsorg med flera. Vi tillhandahåller service inom mat och dryck, konferens, reception, lokalvård, vaktmästeri med mera. Vill du läsa mer om Compass Group, besök gärna vår hemsida.
Varför ska du välja oss?
- Vi rekryterar schysst! Vi tror att mångfald, olika erfarenheter och kompetenser skapar den bästa stjärnhimlen.
- Vi älskar service och levererar världsklass genom att alltid ge det lilla extra.
- Vi tror på hållbarhet – både för planeten och för våra kollegor.
- Vi levererar kvalitet i allt vi gör!
Rekrytering på Compass Group
Rekryteringen sker löpande, så varmt välkommen att skicka in din ansökan idag! Vi tar endast emot ansökningar via webben; ansökningar som kommer in på annat sätt beaktas inte. För mer information om hur Compass Group AB behandlar dina personuppgifter, klicka här.
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb